Posłuchaj Irka

Z galerii

Usługi lektorskie

Anty Show

dtp 1

Nastrojowy koncert poezji, piosenki poetyckiej i turystycznej pod hasłem ?Wagonowe Tra La La? przygotowało dla mieszkańców Jędrzejowa ? i nie tylko ? Studio Działań Twórczych ?Lampa Alladyna? Ireneusza Ślusarczyka.

Koncert, w ramach I Spotkań z Piosenką Poetycką i Turystyczną, odbył się na stacji Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej ?Ciuchcia Expres Ponidzie? w Jędrzejowie. Przybyli na niego fani poezji i nastrojowej, łagodnej piosenki oraz - wąskich torów.

Wśród publiczności był m.in. Jan Budziaszek, perkusista, związany z zespołem ?Skaldowie?, który przyjechał
z Krakowa wraz z poetą Adamem Ziemianinem, niekwestionowanym królem wieczoru. Piosenki z tekstami tego poety stanowiły większość wśród wykonywanych podczas koncertu utworów.

Poezję Ziemianina śpiewały gwiazdy wieczoru: Elżbieta Adamiak ze swoim zespołem, Ola Kiełb z zespołem ?Wyspa?, zespół ?U Studni?, który tworzą muzycy znani z zespołu ?Stare Dobre Małżeństwo?. Sam poeta przeczytał też kilka swoich wierszy, nie stronił także od pochwał na temat organizacji koncertu i reakcji publiczności.

Adam Ziemianin zarekomendował też swoją młodszą koleżankę ?po piórze? ? Agatę Sobotę, pochodzącą z Jędrzejowa aktorkę i poetkę mieszkającą obecnie
w Kielcach.

Ponadto w czasie koncertu można było usłyszeć zespół młodzieżowy ?Wołosatki? z Kielc, wokalistkę Małgorzatę Langner z Mikołowa oraz Spontaniczną Akcję Muzyczną ?Różowa Drezyna? z Jędrzejowa ? zespół powstały specjalnie z okazji ?Wagonowego Tra La La?, który wykonał m.in. piosenkę napisaną na tę okoliczność, autorstwa Wojciecha Bilewicza (słowa) i Jan Biskupa (muzyka).

Na scenie pojawili się także Wojciech Bilewicz i Grzegorz Bełz oraz Justyna Wojtkowiak, która poprowadziła całe spotkanie jako zawiadowca stacji.

Ogromna dawka świetnej muzyki i udział prawdziwych gwiazd polskiej piosenki poetyckiej, z Elżbietą Adamiak na czele, sprawiły, że tej imprezy na pewno nie będzie dało się zapomnieć.

Elżbieta Adamiak ze specyficzną swadą i humorem poprowadziła publiczność przez swoje piosenki, te najnowsze i te nieco starsze, które śpiewali wszyscy i które nie tracą nic ze swojej świeżości i mocy oddziaływania na wrażliwego odbiorcę.

Niepowtarzalny klimat i szczególny czar spotkania wywołało też otoczenie ? scena znajdowała się w budynku napraw taboru jędrzejowskiej Ciuchci, a jej tłem był wagon kolejki.

Imprezie towarzyszył zaimprowizowany obóz harcerski, stoiska z pamiątkami, a w starej kuźni można było obejrzeć wystawę malarstwa Zbigniewa Kasprzaka z Jędrzejowa i Andrzeja Kozery z Pińczowa.

Patronat nad imprezą objęli: wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek.

Urszula Lubczyńska-Gładka

Do góry

 
e-max.it: your social media marketing partner