Posłuchaj Irka

Z galerii

Usługi lektorskie

Anty Show

dtp 1

bildeJędrzejowianin Edgar Wojtasiak
w finale prestiżowego, Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. ? To dotychczas mój największy sukces - mówi
.

Edgar Wojtasiak, reprezentuj±cy pracownię teatraln± przy Centrum Kultury w Jędrzejowie dostał się do prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. ? To ogromny sukces. Dotychczas cieszyli¶my się bardzo z wyróżnień w eliminacjach wojewódzkich ? mówi Ireneusz ¦lusarczyk, instruktor pracowni teatralnej.

Do tegorocznych eliminacji powiatowych 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbywa się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wystartowały cztery osoby z pracowni teatralnej jędrzejowskiego Centrum Kultury. Edgar Wojtasiak, Anna Klimczak i Aleksandra Bartosz rywalizowali w kategorii "recytacja?, natomiast Sylwia Jaros w poezji ¶piewanej.

AWANS I WYRÓŻNIENIE

Cała czwórka dostała się do eliminacji rejonowych, które odbyły się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Tam rywalizowali mieszkańcy powiatów jędrzejowskiego, włoszczowskiego, kieleckiego oraz Kielc. Co ciekawe ten etap przeszła również cała czwórka.

Eliminacje wojewódzkie odbyły się pod koniec kwietnia w Mostkach koło Suchedniowa. Okazały się niezwykle udane dla jędrzejowian. Edgar Wojtasiak zakwalifikował się do konkursu finałowego, natomiast Aleksandra Bartosz otrzymała wyróżnienie.

DO TRZECH RAZY SZTUKA

- W etapie wojewódzkim tego konkursu startowałem wcze¶niej już dwukrotnie i za każdym razem otrzymywałem wyróżnienie. Uważali¶my to za ogromny sukces ? mówi Edgar.

- Startuje tam bardzo dużo niezwykle zdolnych ludzi. Zakwalifikowanie się do etapu ogólnopolskiego jest niewiarygodnym sukcesem. Tam spotykaj± się już naprawdę najlepsi ? nie ukrywa zadowolenia Ireneusz ¦lusarczyk.

- Od wielu lat działam w pracowni teatralnej. W konkursach recytatorskich natomiast biorę udział od czterech lat. To jest dotychczas mój największy sukces ? przyznaje Edgar.

TRZEBA BYŁO PRACOWAĆ

Etap ogólnopolski odbył się w dniach od 13 do 16 czerwca w Ostrołęce. Edgar Wojtasiak miał około 40 konkurentów z całej Polski. Za interpretację fragmentu utworu Dawida Bieńkowskiego "Biało-czerwony" i wiersza Joanny Kulmowej "Naturalizm" jury składajace się z profesorów warszawskiej Akademii Teatralnej m. in. Ireny Jun, Moniki Rasiewicz, Jarosłwa Gajewskiego, Janusza Majcherka i Bartosza Zaczykiewicza przyznało Edgarowi Wojtasiakowi
III miejsce i nagrodę w wyskoko¶ci 1000 zlotych ufundowan± przez Narodowe Centrum Kultury.

Sukces nie przyszedł łatwo. Na przygotowania trzeba było po¶więcić sporo pracy. ? Do konkursu finałowego przygotowywałem się pod okiem Irka ¦lusarczyka codziennie po cztery godziny przez dwa tygodnie. Ponadto sporo czasu po¶więcili¶my na przygotowania do poprzednich eliminacji ? wyja¶nia Edgar.

- Na tym etapie nie wystarczy nauczyć się fragmentu lektury szkolnej ? dodaje Ireneusz ¦lusarczyk.

JESZCZE JEDNA NIESPODZIANKA

Po sukcesie Edgara Wojtasiaka i Ireneusza ¦lusarczyka w Ostrołęce, we wrze¶niu czekała jeszcze jedna niespodzianka. Młody aktor został zaproszony przez Jana Zdziarskiego wiceprezesa Towarzystwa Kultury Teatralnej do udziału w "Salonie Poezji" w Teatrze Polskim w Warszawie, w którym na codzień graj± takie gwiazdy jak: Andrzej Seweryn, Olgierd Łukaszewisz czy Piotr Cyrwus.

CHCE POZOSTAĆ AMATOREM

Edgar Wojtasiak mieszka w Jędrzejowie, jest studentem pierwszego roku "organizacji produkcji filmowej

i telewizyjnej? w Krakowskiej Akademii.

- Próbowałem dostać się do szkoły teatralnej, choć aktorzy maj± ciężkie życie. Wolę zostać amatorem ? u¶miecha się Edgar.

Do góry

 
e-max.it: your social media marketing partner