Menu główne

Posłuchaj Irka!

Z galerii

Usługi lektorskie

Usługi lektorskie

Anty Show

dtp 1

pociagPlejada gwiazd rodem z poetyckiej ?Krainy Łagodności? w oparach parowozowego dymu na autentycznej stacji stuletniej kolejki wąskotorowej ? tak w skrócie można opisać to, co działo się podczas 5. Festiwalu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej ?Pociąg do piosenki? (Wagonowe Tra La La Ciuchci Expres Ponidzie) w Jędrzejowie.

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu był Ireneusz Ślusarczyk

 

 

2 i 3 września juz po raz piąty na stacji Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej Ciuchcia Expres Ponidzie w Jędrzejowie spotkali sie fani piosenki turystycznej i poetyckiej. Jak co roku Festiwal ?Pociąg do piosenki? urzeka przede wszystkim miejscem, gdzie się odbywa ? hala starej wagonowni, stary parowóz i kolejowe zaplecze stuletniej kolejki wąskotorowej ? nadają koncertom niepowtarzalny klimat.

W pierwszym festiwalowym dniu, oprócz stałego punktu programu, jakim od pięciu lat jest konkurs piosenki poetyckiej i turystycznej, świętowaliśmy jubileusz 40-lecia pracy artystycznej Elżbiety Adamiak i Jerzego Filara. Koncert ?40 lat minęło łagodnie? poprowadził  Artur Andrus.

Na scenie nie zabrakło stałego gościa festiwalu w Jędrzejowie ? poety Adama Ziemianina, który zaproszał wszystkich do ?Wierszowagonu?, gdzie można było spotkać się poetą i posłuchać jego wierszy w Wierszomacie.

Piątkowy wieczór zakończyły tańce z zespołem ?Pozytywnie Nakręceni? z Pińczowa.

Sobota 3 września upłynęła pod znakiem ekologii. Odbył się jarmark ekologiczny ?Pociąg do natury?, podczas którego lokalni wytwórcy przedstawiali swoj wyroby. Odbyły również się warsztaty bokashi, oraz wystawy laureatów konkursów plastycznego i fotograficznego realizowanych w ramach projektu ?Pociąg do natury ? edukacja ekologiczne społeczności lokalnej?, współfinansowanego z środków WFOŚiGW w Kielcach

Natomiast w wieczorem w koncercie ?zegarMISTRZOWIE? usłyszeliśmy Tadeusza Woźniaka, Piotra Woźniaka i Jacka Kleyffa.

Wystąpił też laureatka ubiegłorocznego konkursu piosenki Mariola Konieczna.


Więcej informacji na stronie www.wagonowe.pro-persona.pl

Zapraszam do obejrzenia galerii z Festiwalu

Do góry

 

 
e-max.it: your social media marketing partner